سوالات متداول میزبانی وب

 1. ۱
  دامین / دامنه / domain چیست ؟

  دامنه نام منحصر به فردی است کهه برای شناسایی سایت اینترنتی مورد استفاده قرار می گیرد و از یک یا چند قسمت تشکیل شده است که با نقطه ( دات ) از هم جدا شده اند . قسمت اول ماهیت آدرس www قسمت دوم نام دامنه domain name و به قسمت سوم پسوند دامنه می گویند.

 2. ۲
  کدام پسوند دامنه برای من مناسب است؟

  همه مردم ابتدا در مورد پسوند com. فکر می کنند اگر نام دامنه مورد نظرتان با پسوند com. آزاد می باشد آن را به ثبت برسانید اگر نتوانستید با پسوند com. دامنه ای را به ثبت برسانید پسوندهای دیگری نیز وجود دارند. البته بعضی از پسوندها ممکن است برای وب سایت شما مناسبتر باشد com / .net / .org / .ir. پسوندهای متداوالتری هستند و سبب می شوند تا ترافیک سایت شما افزایش یابد.
  com مخفف commerical به معنی تجاری است . ir مخفف iran و مخصوص دامنه های ایرانی است . net مخفف network به معنی شبکه و اینترنت است . org مخفف organization به معنی سازمان و ارگان می باشد .

 3. ۳
  فضاي وب / هاست / host چيست ؟

  فضاي وب ، در اصل فضاي تخصيص داده شده به هر سايت درون هارد يك سرور در اينترنت است. شما ميتوانيد فايلها، عكسها و يا كلا هر چيز مورد علاقه خود را درون اين فضا قرار دهيد. اين فضا مانند همان فضاي هارد كامپيوتر شخصي شما ميباشد با اين تفاوت كه اين هارد در اينترنت قرار دارد و هميشه و در تمام طول روز و از تمامي نقاط جهان قابل دسترسي است.

 4. ۴
  چه مقدار فضا برای سایت من کافی است؟

  مقدار فضای لازم بستگی به نوع طراحی و فعالیت شما در سایتتان دارد. شما باید حجم فایل هایی که سایت شما را در بر میگیرد را محاسبه کنید ومقدار فضایی بیشتر از آنچه محاسبه کرده اید را خریداری کنید. معمولا برای سایت های شخصی و شرکت ها حداقل فضای ۵۰۰ مگابایت ، برای سایت های سازمانی و اطلاع رسانی حداقل فضای ۱ گیگابایت و برای سایت های خبری حداقل فضای ۲ گیگابایت توصیه می شود . سایت های سرگرمی ، دانلود موزیک و نرم افزار به فضا و پهنای باند بیشتری نیازمندند .

 5. ۵
  آیا امکان اضافه نمودن فضای وب (هاست) پس از راه اندازی سایت وجود دارد؟

  بله. شما میتوانید هر لحظه نسبت به ارتقای فضای هاستینگ خود اقدام نمایید.

 6. ۶
  مدت زمان ثبت دامنه و هاست چقدر است و آیا نیاز به تمدید دارند؟

  دامنه ها و هاست به صورت یکساله ثبت شده و پس از یک سال نیاز به تمدید خواهند داشت . در مورد طراحی سایت هزینه فقط یک بار دریافت میگردد و در سال های آتی هیچ هزینه ای از این بابت دریافت نخواهد شد .

 7. ۷
  پهناي باند چيست؟

  مقدار اطلاعاتي كه از سايت شما رد و بدل ميشود پهناي باند ناميده ميشود. به عنوان مثال اگر در صفحه اصلي شما ۴ عكس قرار داشته باشد كه حجم هر كدام از آن عكسها ۱۰ كيلوبايت باشد و همچنين خود صفحه ۵ كيلوبايت حجم داشته باشد ، زماني كه يك كاربر به سايت شما مراجعه ميكند ۴۵ كيلوبايت از پهناي باند شما را استفاده كرده است.

 8. ۸
  مدت زمان ثبت دامنه و هاست چقدر است و آیا نیاز به تمدید دارند؟

  دامنه ها و هاست به صورت یکساله ثبت شده و پس از یک سال نیاز به تمدید خواهند داشت . در مورد طراحی سایت هزینه فقط یک بار دریافت میگردد و در سال های آتی هیچ هزینه ای از این بابت دریافت نخواهد شد .

 9. ۹
  منظور از FTP Account چیست ؟

  برای انتقال فایلها از کامپیوتر بر روی سرویس دهنده، حداقل به یک FTP Account برای برقراری ارتباط نیاز دارید . در صورتی که اپراتورهای سایت شما بیش از یک نفر باشند می توانید برای هر کدام یک FTP Account مستقل ایجاد و اجازه دسترسی آنها را به دایرکتوریها یا فایها با قابلیت خواندنی، نوشتنی و … تعیین نمائید .

 10. ۱۰
  در صورتي که پهناي باند ماهيانه اختصاص يافته به سايتم تماماً مصرف شود ، و یا حجم وبسایتم تکمیل شود چه اتفاقي براي سايتم خواهد افتاد؟

  این موضوع به شما اطلاع رسانی می شود ، تا جهت ارتقا به بسته بالاتر اقدام کنید.دراینصورت اطلاعات سایت شما هیچ تغییری نمیکند.

 11. ۱۱
  به چه صورت سایت خود را بر روی هاست شما قرار دهم؟

  بعد از اینکه سایت طراحی شد ، شما نیازمند آن هستید که فایل های خود را با استفاده از FTP برروی سرور آپلود کنید . برای اینکار شما می توانید از نرم افزارهای کمکی چون FileZilla و یا CuteFTP استفاده کنید که آموزش نرم افزار FileZilla و CuteFTP در بخش آموزش سایت وجود دارد .

 12. ۱۲
  در چه مکان هایی فایل های خود را آپلود کنم ؟

  در نظر داشته باشید که شما نمی توانید در هر جایی فایل های خود را آپلود کنید ، اگر شما می خواهید که فایل های آپلود شده سایت شما نمایش داده شود باید آنها را حتما در فولدری با نام www و یا public_html آپلود کنید . و به خاطر داشته باشید که حتما باید صفحه اصلی سایت شما نامی به این صورت داشته باشد index.htm ، index.html ، index.phpو default.aspx و امثال این باشد. در غیر اینصورت لازم است نام صفحه اولیه خود را به تیم فنی اعلام نمایید تا بر روی هاستتان تنظیم کنند .

 13. ۱۳
  بنده از جای دیگری هاست خرید کرده ام، بدلیل نارضایتی ، میخواهم هاست خود را از هاستینگ شما تهیه کنم،ایا امکان انتقال وجود دارد؟

  بله، مشکلی وجود ندارد و انتقال توسط همکاران ما انجام خواهد شد.

 14. ۱۴
  فرق هاست داخل ایران با هاست خارج در چیست ؟

  هاست های ایران به دلیل وجود سرور ها داخل کشور، سرعت نمایش بالاتری دارند .

 15. ۱۵
  براي چک کردن Email ها از طريق برنامه هايي مانند Outlook مقادير ،SMTPو POP3 را چه آدرسي بايد قرار دهم ؟

  هر دو برابر با اسم سايت خود با پيشوند mail ، مثال :
  POP3 :mail.noghtehco.com
  SMTP :mail.noghtehco.com

 16. ۱۶
  من دامنه خود را توسط توسط شرکت دیگری به ثبت رساندم آیا می توانم هاستینگ آن را توسط سامان ارتباط تهیه نمایم ؟

  بله ، این عمل بسیار ساده است ، اگر به کنترل پنل دامنه ثبت شده خود دسترسی دارید دی ان اس های آن را به آدرسهای زیر تغییر دهید
  ۱ . ns1.noghtehco.com
  ۲ . ns2.noghtehco.com
  در صورتی که به کنترل پنل دامنه خود دسترسی ندارید، از شرکت یا شخصی که دامنه را برای شما به ثبت رسانده برای انجام این تغییرات درخواست نمائید . در مرحله بعدی برای دامنه ثبت شده خود یکی از سرویس های هاستینگ را انتخاب نمائید و فرم سفارش را تکمیل نمایید

 17. ۱۷
  دسترسي به کنترل پنل سايتم از چه طريقي است ؟

  اگر هاست شما لینوکس معمولی یا ویژه است به انتهاي آدرس سايت خود پورت ۲۰۸۲ را اضافه نمائيد ، به عنوان مثال : http://www.yourdomain.com:2082
  اگر هاست شما لينوکس ایرانی است به انتهاي آدرس سايت خود پورت ۱۲۳۴ را اضافه نمائيد ، به عنوان مثال : http://www.yourdomain.com:1234

 18. ۱۸
  دسترسي به Email هاي سايتم از چه طريقي است ؟

  به انتهاي آدرس سايت خود ” webmail/ ” را اضافه نمائيد ، به عنوان مثال : http://www.yourdomain.com/webmail

 19. ۱۹
  Sub Domain چيست ؟

  نامي است که قبل از نام اصلي Domain قرار مي گيرد (زیردامنه) و با نقطه از آن جدا مي شود. به عنوان مثال noghtehco.com يک Domain است و members.noghtehco.com يک Sub Domain است.

 20. ۲۰
  منظور از Email Forwarding چيست ؟

  ارجاع نامه هاي دريافتي به يک يا چند Email ديگر است ( به عنوان مثال مي توانيد نامه هاي دريافتي را به Email هاي ديگر خود در Yahoo , Gmail , Hotmail و … ارجاع نمائيد) ، براي انجام اين کار مي توانيد در قسمت Email Forwarding يک يا چند Email را با وارد نموده و با علامت کاما (,) از هم جدا کنيد

 21. ۲۱
  چند ایمیل می توانم داشته باشم؟

  تعداد ایمیل شما بسته به نوع سرویس هاستیگی خواهد بود که تهیه نموده اید . تعداد ایمیل ها در پلن مربوط به هر سرویس هاست ذکر شده است .

یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس