ایمیل مارکتینگ چیست ؟

ايميل مارکتينگ چيست ؟


ايميل مارکتينگ ( بازاريابي ايميل ) عبارت است از ارسال ايميل با سرعت بالا به ميليونها نفر در سطح کشور جهت معرفي خدمات و يا محصولات خودتان و يا جلب بازديد کننده براي سايت يا وبلاگتان.

چند جنبه وجوددارد که بازاريابي با ايميل را يک ابزار با کارآمدي بالا ميسازد.بازاريابي با ايميل يک فناوري ارسال(Push Technology) است. بجاي آنکه منتظر بمانيد تا مشتريانتان سايت،محصول ، خدمات ،تبليغ و…را از يک فهرست يا يک موتور جستجوگر پيدا کنند، خودتان پيغامتان را براي آنها ارسال ميکنيد. در واقع شما خودتان زمان و محتواي پيغامتان را تعيين ميکنيد.

ثانيأ ايميل يک ابزار عالي براي تعقيب يک نامه مستقيم يا عمليات بازاريابي از راه دور (Telemarketing) است و بنابراين سرعت پاسخگوئي و بازگشت سرمايه فروش شما را افزايش ميدهد. مثلأ مي توانيد ايميل مستقيمي را بفرستيد و بعد آنرا از طريق ايميل يک هفته بعد دنبال کنيد. يا مي توانيد آدرس ايميل آنها را براي فرستادن اطلاعات اضافي و يا اضافه کردن آنها به يک پاسخ دهنده اتوماتيک درخواست کنيد.

مزاياي تبليغات آنلاين نسبت به تبليغات سنتي


۱- سرعت: تبليغات آنلاين سريع بدست هدف مورد نظر مي رسد.
۲- اطمينان: بدليل قابليتهاي كنترل آنلاين اين گونه تبليغات براحتي مي توان از رسيدن تبليغ بدست هدفها مطمئن بود، در صورتيكه در تبليغات سنتي همواره اين كار با حدس و گمان انجام مي شود.
۳- كارائي بالاتر: در روشهاي تبليغات آنلاين احتمال آنكه شخصي تبليغ شما را باز كند بدليل جذابيتهاي تصويري و معمولا تازگي، بيشتر از تبليغات سنتي مانند پست مستقيم (Direct mail ) و با تبليغات عمومي روزنامه اي و مجله اي مي باشد.
۴- ارتباط دو طرفه: در تبليغات آنلاين امكان ايجاد ارتباط دوسويه باكاربروجوددارد.
۵- ارزانتر بودن : تبليغات آنلاين بدليل عدم استفاده از مواد فيزيكي مانند كاغذ و جوهرو سيستمهاي حمل و نقل مانند پست هميشه نيست به تبليغات سنتي ارزانتر مي باشد .
۶- گروه مخاطبان: در تبليغات آنلاين گروه مخاطبان همواره جزو طبقه متوسط و مرفه جامعه با قدرت خريد بالاتر مي باشند. معمولا افراد تحصيل كرده بوده و گروه مديران و راهبران جامعه نيز در اين مجموعه مي باشند.

چرا ايميل مارکتينگ ؟


ارسال ايميلهاي تبليغاتي يكي از بهترين و به صرفه ترين روش هاي تبليغات در سطح شبكه جهاني اينترنت است. در اين روش شركتها و موسسات مختلف قادر خواهند بود محصولات و خدمات خود را با كمترين هزينه به هزاران و حتي مليونها نفر در سرتاسر جهان معرفي نمايند. همچنين با توجه به نوع خدمات و محصولات مي توان قشر خاصي از كاربران را براي معرفي محصولات انتخاب نمود و اين خود دليلي است بر هدفمند بودن اين شيوه تبليغاتي .

نمودار مقابل میزان استفاده بازاریابان چندین کشور از تکنیک های مختلف تبلیغات آنلاین را نشان می دهد . طبق نمودار بازاریابان ۸۸ درصد از تکنیک ایمیل مارکتینگ در جذب مشتریان و فروش محصولات خود استفاده برده اند ، از این میزان ۴۰ درصد تاثیر موثر و ۵۵ درصد تاثیر نسبی روی مشتریان داشته است که این درصد قابل توجهی برای جذب سرمایه در روش های تبلیغاتی می باشد .

ميزان استفاده   تاثيرگذاري موثر   نسبتا تاثيرگذار   بدون تاثير
اطلاعات بیشتر در وب سایت http://distributedmarketing.org
یو پی اس باتری یو پی اس تعمیر یوپی اس قیمت باطری یو پی اس